logo

Lrytas.lt: baigtas pirmasis RADIO CITY by CITUS etapas

(2023-10-01)

Buvęs Kauno radijo fabrikas „Banga“ virsta įspūdinga erdve: vienerios įkurtuvės jau atšvęstos

 

Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos CITUS valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota apie 8,3 mln. Eur (be PVM). Penktosios šio etapo dalies 100 proc. statybų baigtumo pažyma užregistruota metų pradžioje, o neseniai suorganizuota šventė naujiesiems šeimininkams. Ruošiamasi antrojo etapo, kurį planuojama anonsuoti netrukus, pradžiai.

Projektas pradėtas dar 2020 m., įsigijus įžymų laikinosios sostinės statinį – didžiąją dalį Kauno radijo fabriko „Banga“ patalpų, statytų praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Su patyrusios architektų studijos „Archas“ komanda jam suteikta ankstesnį charakterį pabrėžianti, bet šių dienų tendencijas atspindinti architektūrinė išraiška. Keturi komplekso korpusai gavo radijo fabriko legendinių gaminių pavadinimus ir kiekvienas iš jų pasižymės skirtingais fasadais.

Pirmasis etapas apėmė „Nidos“ ir „Bangos“ korpusus, kurių vardai susiję su čia prieš pusšimtį metų gamintomis magnetolomis bei spalvotais televizoriais; šie korpusai išsidėstę prie Astronomijos g. ir Savanorių pr. Likę du korpusai – „Minija“, palei Žemaičių g. ir „Daina“, žvelgianti į Prisikėlimo bažnyčią, – naujam gyvenimui bus prikelti baigiamo projektuoti antrojo etapo metu.

Projektui pasirinkome daug tvaresnį nei nauja statyba konversijos kelią, mūsų viziją palaikė ir „Archo“ studijos architektų komanda. Pastatas yra įdomus, su laikmečio dvasia ir tinka Žaliakalniui. Žinoma, tai kėlė ir technologinių iššūkių, reikėjo suderinti interesus su daugybe pastato šeimininkų, kurie išlaikė nuosavybę, tačiau ne iš karto norėjo prisidėti prie atnaujinimo.

Visgi šiandien matome, kad projektas pasiteisino ir patenkino klientų lūkesčius. Antruoju etapu taip pat turėsime nemažai naujienų. Jas pranešime netrukus – rengiami priešprojektiniai pasiūlymai. Tada visas buvusio radijo fabriko kompleksas įgaus naują veidą, o užbaigtame projekte turto vertė augs sparčiau“, – pastebi CITUS direktorius Mantas Galdikas.

 

Parduota 90 proc. patalpų

„Nidos“ ir „Bangos“ korpusai, apimantys 8,2 tūkst. kv. m plotą, virto 184 loftais ir 42 komercinėmis patalpomis. Laisvos pirmajame etape liko tik 24 patalpos – 10 loftų ir 14 patalpų, kurias galima pritaikyti ne tik komercinei veiklai, bet ir įrengti jose loftus su atskirais įėjimais.

„Projektas, dėl rajono augimo ir plėtros perspektyvų auginamos vertės, tapo labai patraukliu investuotojams. Beveik du trečdaliai loftus įsigijo investicijai. Kaunas – jaunas, dažnai studentišku vadinamas miestas, todėl tokioje vietoje esantis turtas nuomai ir patraukli investicinė grąža motyvuoja investuoti. Skaičiuojame, kad projekto turtas generuoja apie 8–10 proc. metinę grąžą ir turime klientų, kurie įsigijo ne vieną, o daugiau – net iki 10 loftų“, – vardija įmonės direktorius.

Pirmajame etape jau veikia klinika, spaustuvė, įvairios parduotuvės, kuriasi stomatologijos klinika, grožio paslaugų vietos, kūrybos terapijos namai, dailės studija. Taip pat visiems naujiesiems projekto šeimininkams priklauso stogo terasa, su įrengtomis poilsio bei laisvalaikio erdvėmis ir puikia Kauno Žaliakalnio panorama, atsiveriančioje vienoje aukščiausių miesto vietų. Šį privalumą vertina ne tik loftų savininkai, bet ir projekte įsikūrę verslininkai.

NT paslaugų kompanijos vadovas pastebi, kad minėto projekto lokacija yra didelis privalumas ir loftus perkantiems, ir komercines patalpas įsigyjantiems žmonėms. Projektas yra atgimstančiame Žaliakalnio rajone, centrinėje miesto vietoje, šalia eina Savanorių prospektas. Taip pat pašonėje stovi Prisikėlimo bažnyčia – vienas Kauno simbolių; netoli yra ir daugiau – Laisvės alėja, „Žalgirio“ arena, Ąžuolyno parkas, Dariaus ir Girėno stadionas, Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetai, Jono Jablonskio ir Saulės gimnazijos, daug kitų sporto, prekybos, pramogų ir laisvalaikio objektų.

„Ieškojome nedidelio ploto patalpų savo verslui miesto centre, norėjome jas įsigyti, o ne nuomotis, tačiau niekur kitur geresnio varianto neradome. Projekte esančios patalpos mums buvo labai patraukios, nes yra dviejų aukštų, todėl suteikia galimybes įdomiai įsikurti, patraukliai pristatyti paslaugas, sukurti netradicinę aplinką klientams. Galiausiai, kilo mintis verslo plėtrai ir įsigijome dar vienas, didesnes patalpas, kuriose planuojame įgyvendinti naujas verslo idėjas“, – pasakoja įmonės „Indigo Projektai“ vadovas Linas Pėstininkas.

Dėl visų šių privalumų projekte įsikūrė ir CITUS Kauno ofisas. Čia dirba komandos, prižiūrinčios laikinosios sostinės ir Druskininkų projektus. Tai leidžia efektyviau valdyti ir tęsiamą „Radio City by CITUS“, o jame patalpas įsigijusiems klientams – paprasčiau surasti projektą valdančius specialistus.

 

Idėja, parvežta iš Skandinavijos

Anksčiau pardavimų komanda komercines patalpas siūlydavo tik verslo klientams. Jos sulaukė smulkaus verslo atstovų susidomėjimo, nes Kauno centre patalpų verslui nėra daug, o darbuotojai gali naudotis bendromis projekto erdvėmis.

„Pamatę pavyzdžių Kopenhagoje, nusprendėme šias patalpas pasiūlyti ir žmonėms, ieškantiems loftų gyvenimui. Tai turi papildomų privalumų: pavyzdžiui, nuosavą įėjimą, kai nereikia naudotis bendromis laiptinėmis. Visi skandinavai daug eksperimentuoja ir projektuose jungia įvairias funkcijas: Danijoje susipažinome su projektu, kuris primena lietuviškus kotedžus, tačiau jo suplanavimas – kaip lofto, o dauguma savininkų ne tik ten gyvena, bet toje pačioje erdvėje vykdo ir komercinę veiklą, priima klientus. Tikiu, kad ir Kaune atsiras kūrybingų žmonių, kuriems tokia idėja bus patraukli“, – pasakoja įmonės plėtros vadovas Kaune Artūras Žimaila.

 

„Griaučiai“ – seni, bet pastatas kaip naujas

Vykdant buvusio Kauno radijo fabriko konversiją, buvo išlaikyta didžioji dalis pastato sienų ir perdangų konstrukcijų, jos suremontuotos ir sustiprintos, išsaugotos charakteringos architektūrinės detalės – piliastrai, laiptinės, liftų šachtos ir kita. Likusi pastato dalis buvo visiškai atnaujinta: apšiltinti ir naujai įrengti fasadai bei stogas su terasomis, įrengtos naujos grindų konstrukcijos, vidinės pertvaros, liftai, pakeistos visos inžinerinės sistemos – vandentiekio, šildymo, elektros, gaisrinės signalizacijos, nuotekų, vėdinimo, individualios apskaitos. Dėl šių sprendinių pastatas pasiekė B energinio efektyvumo klasę.

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/nekilnojamasis-turtas/2023/11/06/news/investuotoju-zvilgsniai-vis-labiau-krypsta-i-naujamiesti-uz-si-pastata-nepagailejo-kosminiu-pinigu-28955834

 

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: