logo

Lrytas.lt: „Ežero takais by CITUS“ prasideda statybos ir pardavimai

(2024-05-29)

„Citus“ pristato projektą „Ežero takais by CITUS“ – prasideda statybos ir pardavimai, nedideliame, 78 butų projekte, Sidaronių g.

 

Pirmosiomis birželio dienomis Vilniuje, Sidaronių g., šalia vieno iš didžiausių Buivydiškių tvenkinių kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus“ pradeda jau anonsuotą projektą „Ežero takais by CITUS“. Birželio 3 dieną projekte startuos pardavimų komanda, o panašiu metu pradėtus pagrindinius statybos darbus planuojama 80 proc. užbaigti ir pradėti butus perduoti klientams numatoma kiek greičiau nei po metų – 2025 m. III ketvirtį.

Projekto savininkas, uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ į projektą yra numatęs investuoti 7,95 mln. Eur. Dalį šios sumos, 2 mln. eurų fondų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ pritraukė iš informuotųjų investuotojų.

„Tai, kad žmonės ieško galimybių suderinti kartais ne taip lengvai suderinamus dalykus – gyventi lokacijoje su gerai išvystyta miesto infrastruktūra ir mėgautis gamta – nėra jokia naujiena. Tačiau pastebime, kad nuolat kylant techniniams reikalavimams bei gerėjant gyvenimo kokybei, pirkėjai visuose projektuose ieško tą gerėjimą atspindinčių atributų bei vis aukštesnio komforto. Ir dar – prieinamos kainos. Tikime, kad šiame projekte pavyko suderinti viską ir jis bus įvertinas klientų“, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Projektas „Ežero takais by CITUS“ bus nedidelis – vos 78 butų. Jį sudarys du triaukščiai, aukščiausios A++ energinės klasės namai. Visi butai projekte bus gyvenamosios paskirties. Bendras projekto plotas  sieks apie 4 870 kv. m, pirkėjams bus siūlomi 1–3 kambarių, 25–69 kv. m ploto butai.

Erdviausi, 3 kambarių, 52–69 kv. m ploto butai sudarys per 40 proc. viso asortimento; 2 kambarių, 34–50 kv. m ploto butai – dar 53 proc. Todėl projektas turėtų sudominti kokybiško ir komfortiško būsto ieškančias šeimas.

Namų architektūra turės prabangių potėpių: ilgaamžę klinkerio ir kokybišką, ventiliuojamą 3D pluoštinio cemento fasadų apdailą – tokie sprendiniai dažniau būdingi „premium“ klasės būstams.

Kitas išskirtinumas – turtinga ir gausi laisvalaikio infrastruktūra, nedažnai randama įprastuose būsto projektuose: kiekvieno korpuso minus pirmuose aukštuose projektuojamas nuosavas sporto klubas su įranga, vaikų žaidimo erdvė su įvairiomis atrakcijomis, suaugusiųjų poilsio erdvė stalo futbolu ir stalo tenisu, smiginiu bei „kino sale“, kurioje bus pastatytas projektorius su ekranu, sėdmaišiai.

Ši laisvalaikio infrastruktūra tęsis ir už projekto. „Ežero takais by CITUS“ statomas visai šalia Buivydiškių tvenkinio, kur būsimų gyventojų poilsiui ir laisvalaikiui numatyta įrengti paplūdimį, sutvarkyti pakrantę bei taką iki jos. Paplūdimyje planuojama įrengti pontoninį lieptelį, įleisti vandens dviratį, pastatyti persirengimo kabiną, gultus, suoliukus.

„Projekto lokaciją įsivaizduojame kaip artimą poilsio koncepcijai. Gyvename didelio tempo ritmu ir suprantame, kad laikas yra vienas brangiausių resursų. Todėl projekte „Ežero takais by CITUS“ kuriame tokias galimybes, kurios leistų visais metų laikais turėti pakankamai veiklos opcijų neišeinant iš namų. Šiltuoju sezonu traukos centru bus paplūdimys, o orams subjurus – laisvalaikis uždarose erdvėse. Čia laiką kokybiškai leisti galės ir vaikai, ir suaugusieji – tiek ieškantys aktyvaus laisvalaikio, sportuojantys, tiek norintys su kaimynais pažiūrėti futbolo ar krepšinio varžybas ir pan. Tikiu, kad būtent šeimoms tai bus svarbus aspektas ir projekto sėkmės raktas“, – akcentuoja „Citus“ direktorius.

Pirkėjai ras ir kitus CITUS projektams įprastus akcentus: erdvią ir kokybišką kiemo erdvę su zonomis vaikams, gatvės gimnastikos zona – vyresniems gyventojams, geriamo vandens kolonėlę, dviračių plovimo stotelę, gausų apželdinimą ir pan. Teritorija bus aptverta ir stebima vaizdo kameromis.

„Šiais metais stebime pirminės būsto rinkos atsigavimo ženklus ir tikimės jos pagyvėjimo metų viduryje. Kaip prognozuojama, Europos centrinis bankas tada turėtų imti mažinti palūkanas, todėl būsto įsigijimo sąlygos taps palankesnės. Skaičiuojame, kad Vilniuje yra apie 10 tūkst. įperkamumo pagerėjimo laukiančių pirkėjų, o apie 20 proc. visos sostinės pasiūlos yra nelikvidi – apie 1 000 būstų pirkėjų neranda jau dvejus metus ir ilgiau. Todėl siekiame asortimentą papildyti patraukliais ir pirkėjų lūkesčius atitinkančiais būstais. Dėl pabrangusio būsto finansavimo susidariusio įperkamumo vakuumo sąlygomis matome ryškų ekonominės klasės būsto poreikį, tačiau žmonių lūkesčiai yra aukšti, todėl projektas turės kokybiškų ir net prestižinių elementų“, – kalba M. Galdikas.

Vidutinė planuojama pardavimo kaina projekte – apie 3 025 Eur/kv. m bus žemesnė nei vidutinė butų pasiūlos kaina Vilniuje, kuri šiuo metu siekia apie 3 380 Eur/kv. m.

Prie namų suprojektuotos 59 antžeminės automobilių parkavimo vietos.

„Ežero takais by CITUS“ būstai suprojektuoti įmonės „Projektavimo sprendimai“. Jie projektavo ir dalį kaimynystėje esančio negyvenamosios paskirties projekto „Ežero vilos“ pastatų, kurių kai kurie sprendiniai, suteiksiantys ne tik vizualinį panašumą, bet ir kokybę bei prestižą, bus panaudoti naujajame projekte.

Sidaronių gatvė yra patraukli ir pasižymi dideliu potencialu. Lokacija yra netoli Pilaitės, todėl čia gyvenantiems ir įsikurti planuojantiems gyventojams lengvai pasiekiama daugybė prekybos, pramogų vietų, šalia – vilniečių pamėgtas, didžiausio Šiaurės Europoje „Vilnius Outlet“ išparduotuvių centras, o susisiekimas su visu miestu – patogus dėl greta esančio Vakarinio aplinkkelio.

Ši „Naujųjų Justiniškių“ dalis, esanti už Vakarinio aplinkkelio, greta Buivydiškių ribos sparčiai keičiasi ir jau yra mėgstama Vilniaus gyventojų. Dar prieš maždaug penkerius metus, šalia vaizdingos Buivydiškių dvaro teritorijos su septyniais tvenkiniais ir miškeliais plytėjo laukai ir dirvonai, o dabar kuriasi naujos gyvenvietės. „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad nuo 2016 metų čia jau pastatyta per 550 būstų, o netolimoje perspektyvoje planuojama arba jau statoma daugiau ne mažiau nei 1 100 naujų, todėl turto vertė čia turi tendenciją augti.

„Citus“ Vilniuje taip pat valdo projektus „Kaip Niujorke by CITUS“ ir „Mūnai by CITUS“ Kareivių g., paskutiniai butai liko projekte „Miško ardai by CITUS“. Kaune beveik baigti projekto „Radio City by CITUS“ pirmojo etapo pardavimai: liko paskutinės 4 komercinės erdvės, visi loftai – parduoti. Druskininkuose, projekte „Nemunas by CITUS“ liko 35 laisvi apartamentai iš 176 pirmojo etapo pirmojoje dalyje. Artimiausiu metu įmonė pristatys naują projektą Nidoje.

 

Skaitykite daugiau: Vilniuje, prie tvenkinio, su daug patogumų ir pramogų kils namai, butų kaina juose – žemesnė nei vidutinė sostinėje (lrytas.lt)

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: