logo

CITUS – „Stipriausia Lietuvoje“ „TOP įmonė“

(2022-12-19)

CITUS gavo „Stipriausi Lietuvoje“ bei „TOP įmonės“ sertifikatus

 

2022–aisiais, dešimtaisiais CITUS veiklos metais įmonė buvo įvertinta net dviem pagrindiniais verslo sertifikatais Lietuvoje – gavo „Stipriausi Lietuvoje“ ir „TOP įmonės“ sertifikatus. Šie sertifikatai suteikti juos atstovaujantiems ekspertams atlikus įmonės finansinių ataskaitų auditą. Sertifikatą „Stipriausi Lietuvoje vadovai 2022“ gavo ir įmonės vadovas Mantas Galdikas.

 

„Stipriausi Lietuvoje“

„Stipriausi Lietuvoje“ – tai sertifikatas, suteikiamas finansiškai patikimoms Lietuvos įmonėms, pagrindžiantis gerą įmonės kredito istoriją.  Sertifikatas patvirtina, kad įmonė yra patikima ir, labai tikėtina, kad ateityje įvykdys savo finansinius įsipareigojimus. Šis įvertinimas atspindi gerą įmonės ekonominę būklę ir finansinius rezultatus, taip pat – indėlį į Lietuvos ekonomikos plėtrą ir sąžiningą verslo kultūrą.

Sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje“ yra nepriklausomas išorinis įmonės patikimumo patvirtinimas, kuris augina tarpusavio pasitikėjimą, palengvina rizikos vertinimą bei kuria ilgalaikę vertę.

Kredito biuras „Creditinfo Lietuva“ šią sertifikavimo paslaugą pradėjo teikti prieš daugiau nei dešimt metų, pagal Skandinavijos šalių pavyzdį. Sertifikatas „Strongest In” plačiai naudojamas ir žinomas ne tik Skandinavijoje, bet ir visose Baltijos šalyse – „Stipriausi Estijoje” skaičiuoja jau penkioliktus metus, „Stipriausi Latvijoje” – penktus.

Svarbiausias vertinimo kriterijus suteikiant „Stipriausių Lietuvoje” sertifikatą – aukštas kredito reitingas. Jis įrodo mažą prognozuojamą statistinę tikimybę nevykdyti įsipareigojimų 90 ir daugiau dienų per ateinančius 12 mėnesių.

Įmonių mokumas vertinamas ir reitingas nustatomas pagal kredito istoriją. Ją sudaro įmonės finansinių įsipareigojimų vykdymas, mokėjimų punktualumas,  finansiniai rezultatai ir jų pokyčiai – pajamų, pelno, likvidumo, nuosavo kapitalo ir kitų finansinių rodiklių kitimas. Taip pat atsižvelgiama į verslo sąsajas, turto areštus, sektoriaus būklę ir kitą svarbią informaciją. Nustatant kredito reitingą atsižvelgiama į daugiau kaip 100 įvairių veiklos  rodiklių, turinčių skirtingą įtaką įmonės reitingui.

„Stipriausi Lietuvoje vadovai“ sertifikatas suteikiamas įmonių vadovams, išsiskiriantiems aukšta asmenine finansine disciplina ir patikimumu. Remiantis istorine mokėjimų informacija, sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje vadovai“ suteikiamas tik įmonių vadovams, kurių tikimybė vėluoti atsiskaityti neviršija 1,7 proc. Sertifikuotiems vadovams šis įvertinimas leidžia savo verslo partneriams įrodyti finansinį patikimumą ir gebėjimą laiku vykdyti įsipareigojimus.

Šį sertifikatą taip pat gavo CITUS vadovas Mantas Galdikas.

„Stipriausi Lietuvoje 2022” sąrašas

„Stipriausi Lietuvoje vadovai 2021” sąrašas

 

„TOP įmonė 2022“

Rugsėjo mėnesį auditavus įmones, paaiškėjo, kas pelnė „TOP įmonė 2022“ titulą. Rinkimus jau šešti metai rengia UAB „Rekvizitai“. Tai leidžia įmonėms pasitikrinti reitingus, nominantėms sukuria pridėtinės vertės ir atskleidžia verslo situaciją bei tendencijas.

„Pastarieji metai šalies gamintojams buvo išbandymų ir gebėjimų versle pasitikrinimo metai. Įmonių pasiekimai rodo, kad turime didelį eksporto potencialą. Esame inovatyvūs, sugebame pagaminti išskirtinės kokybės produktus, teikti paslaugas – visa tai pripažįstama ne tik Lietuvoje. Turime kuo didžiuotis: ne tik savo istorija ir turtinga valstybės praeitimi, bet ir tuo, ką kuriame dabar. Įmonių sugebėjimas prisitaikyti ne tik prie sudėtingos situacijos, bet ir naujų technologijų diegimas savo veikloje, plečiamas naujų produktų ir paslaugų ratas rodo, kad įmonės nesustojo auginti savo galimybių“, – sveikindamas „TOP įmones 2022“ sakė Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas.

Pasak V. Janulevičius, ateityje šalies verslo laukia dar daugiau iššūkių. Pagrindiniai jų: žalioji transformacija, skaitmeninimas, inovacijų diegimas. Dėmesys skaitmeninimui ir atsinaujinimui yra labai svarbus – antraip mes nebūsime nei konkurencingi, nei turėsime galimybių plėstis savo rinkoje“, – teigė LPK prezidentas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 170 tūkst. įmonių, o „TOP įmonė 2022“ kriterijus atitinka apie 10 tūkst. arba 6 proc. įmonių. Ar patekote tarp „TOP įmonių 2022“ galite sužinoti įvedę įmonės kodą.

Pretenduoti į „TOP įmonės“ titulą gali tik pelningos įmonės, įkurtos prieš dvejus ar daugiau metų, laiku teikiančios finansines ataskaitas, kurių apyvarta (pajamos) per paskutinius dvejus metus augo, buvo stabilios ar pastebimai nemažėjo, darbuotojų skaičiaus vidurkis buvo stabilus arba augo, įmonės nebuvo įtrauktos į įvairių skolininkų ir įsipareigojimų vykdymo registrų sąrašus, paskutinius metus neturėjo reikšmingų ar ilgalaikių skolų Sodrai. Vertinamas ir vidutinis atlyginimas, mokamas darbuotojams, kuris per pirmąjį 2022 metų pusmetį buvo didesnis nei 800 eurų.

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: