-->
logo

Madeinvilnius.lt: 100% iškepė MIŠKO ARDŲ II etapas

(2023-03-15)

Burbiškių miško slėnyje baigtas dar vienas daugiabučių kvartalo etapas

 

NT kompanija „Citus“ nuo 2019 metų pietinėje Vilniaus dalyje plėtojamame projekte „Miško ardai“ registravo II–ojo etapo 100 proc. statybos darbų baigtumą. Pirmojo etapo statybų baigtumas registruotas 2022 metais, o trečiojo, paskutiniojo etapo statybos prasidėjo pernai vasarą; jame 80 proc. baigtumą pasiekti ir pradėti notarinių sandorių pasirašymą planuojama vasaros pabaigoje, o 100 proc. statybos baigtumą registruoti numatoma iki šių metų galo.

Antrajame projekto etape yra 119 butų. Visuose trijuose etapuose bus 286 prestižinio segmento, A+ energinės klasės, įvairaus išplanavimo, 1–4 kamb. 36–102 kv. m ploto butų, kurių patraukliausi – individualius namus medžių viršūnėse primenantys dviejų aukštų butai antstatuose.

Planuojamas bendras parkavimo vietų skaičius (stovėjimo aikštelėje po pastatais) – 328, dviračių saugyklų skaičius – 134 bei atskira 60 vietų dviračių saugykla rekonstruotame buvusiame bunkeryje.

Investicijos į visą projektą sieks apie 30 mln. eurų. Projekto plėtotojas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė UAB „Celijus“, valdytojas – „Citus“, o trečiojo etapo statybų valdytojas – „Citus Construction“.

„Projektu „Miško ardai“, drįstu teigti, atvėrėme ir suformavome Burbiškes kaip patrauklią miesto lokaciją. Iki „Miško ardų“ toje teritorijoje plėtra vyko tik išilgai Eišiškių plento – tolyn nuo miesto centro. Tuo tarpu teritorija, apimanti ir nuostabų, didžiulį Burbiškių miško parką, atrodė kaip vieta, niekaip nesusijusi su Vilniaus miestu.

Mums ši lokacija pasirodė labai patraukli, todėl pasiryžome joje investuoti. Be, abejo, susidūrėme su infrastruktūros, kurios ten nebuvo, įrengimo problemomis, todėl projektas buvo išties nelengvas, tačiau pralaužėme ledus ir dabar šalia kitų įmonių suprojektuoti dar du projektai. Nors statyti neseniai pradėtas dar tik vienas iš jų, ilgainiui toje lokacijoje susiformuos ypač jauki ir patraukli gyvenvietė, supama didelio, brandaus miško, galinčio pasiūlyti plačias poilsio ir aktyvaus laisvalaikio galimybes. Iš kitos pusės, daugiau erdvės naujiems projektams čia nelabai yra, nes aplink – valstybiniai miškai, todėl vieta išlaikys savo ekskliuzyvumą“, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Aplinkinėse teritorijose taip pat auga investicijos, planuojami komerciniai ir kitos paskirties projektai. Už 2,5 km įsikūręs prekybos, pramogų ir laisvalaikio miestelis „Nordika“, „Ikea“ ir „Decathlon“ parduotuvės, greta kyla „Promo“, o prie pat įvažiavimo į Burbiškių g. planuojamas dar vienas prekybos centras.

Šūkiu „Atostogos namuose. Kasdien“ kviečiantis projektas lengvai ir greitai pasiekiamas iš Vilniaus komercinio rajono – Konstitucijos pr. (apie 6 km, 10 min. automobiliu ar 5,4 km ir 20 min. dviračiu), miesto Rotušės, Aušros vartų ar kito Senamiesčio taško (apie 4,5 km, 7–8 min. automobiliu ar apie 3,5 km, 13–14 min. dviračiu), Paupio (6 km, 11 min. su auto; 4,3 km, 17 dviračiu) bei Liepkalnio pramogų (apie 4,5 km, 11 min. automobiliu) ar Vingio parko (mažiau nei 3 km, 5 min. automobiliu).

Įdomi ir projekto istorija. Toje vietoje nuo laikotarpio, kai Vilnių buvo okupavusio Lenkija, stovėjo karinės paskirties objektas. Todėl teko atlikti daugybę tyrimų siekiant išsiaiškinti, ar gruntas arba aplinka nėra užteršta. Tačiau ten sovietmečiu buvusios remonto dirbtuvės jokio didelio „paveldo“ nepaliko, todėl projekte pakako grunto paviršiaus valymo.

Projekto pastatai sudaro vientisą architektūrinį ansamblį, projektuotą „Vilniaus architektūros studijos“ komandos, ir turintį glaudų ryšį su Burbiškių miško aplinka. „Miško ardų“ namai išdėstyti taip, kad visi trys etapai, suformuoti buvusių pastatų vietoje trikampio forma, įrėmintų vidinį parką ir į jį per vieną paliktą atvirą kraštinę „įsileistų“ esamą reljefą ir mišką. Kiemas užima 1 hektaro plotą – panašaus dydžio yra Katedros aikštė Vilniuje. Čia suplanuota 14 poilsio, aktyvaus laisvalaikio ir pramogų zonų. Tarp jų – baseinas, amfiteatras, švenčių kupolas, stalo tenisas, pergolės ir kita. Dalis kiemo su baseinu, kupolu, laipynėmis, poilsio zona ir stalo tenisu bei dviračių saugykla buvusiame bunkeryje jau yra įrengta su pirmuoju projekto etapu.

 

Skaitykite daugiau: https://madeinvilnius.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/burbiskiu-misko-slenyje-baigtas-dar-vieno-daugiabuciu-kvartalo-etapas/ 

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: