logo

Norint įsigyti unikalų būstą, piloto teisės – būtinos

(2019-11-26)

Norint įsigyti unikalų būstą, piloto teisės – būtinos

 

Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog kieme, preciziškas tikslumas ir drąsus inovatyvumas – tokie yra Kaune įsikūrę „Aeronamai“. Dėmesio! Įsikurti čia pasiseks tik vienam laimingajam – skelbiama ketvirtojo piloto atranka.

 

Namai arčiau dangaus – vieninteliai tokie Lietuvoje

Nuo pat statybų pradžios „Aeronamų“ projektas buvo išskirtinis – savo unikalia vieta prie pat istorinio S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo Kaune, inovatyviais technologiniais sprendimais ir drąsia ambicija tapti pirmuoju tokiu energiškai efektyviu ir „save išlaikančiu“ būstu.

Siekis įgyvendinti svajonę tapo tikru jėgų ir kompetencijų išbandymu. Kelias buvo ilgas – kiek daugiau nei 500 kv. m. ploto projektas buvo pastatytas per 32 mėnesius, nes čia svarbi buvo kiekviena detalė ir preciziškas, aviacijai būdingas ir kompromisų nepripažįstantis tikslumas.

Čia pat, aerodromo prieigose, pastatyti du dvibučiai namai. Trijuose būstuose jau įsikūrė pilotai, viename atverta unikali demonstracinė erdvė, leidžianti susipažinti su išskirtinio projekto sprendiniais, o ketvirtasis, paskutinysis būstas „Aeronamų“ projekte, laukia savo šeimininko. Naujakuriai juokauja, kad čia turėtų įsikurti bendramintis – aviacijai neabejingas žmogus. Jei piloto licencijos jis dar neturi – tai ne bėda, mat greta įsikūrusi pilotų mokykla.

 

Idėją pakuždėjo aistra lėktuvams

„Citus“ projekto „Aeronamai“ idėja gimė bendrovės vadovui, azartiškam pilotui Mindaugui Vanagui savo lėktuvėliu skrendant į Berlyną su kitu „Aeronamų“ gyventoju – draugu, pilotu ir instruktoriumi Luku. Iš pradžių atrodžiusi kaip nepasiekiama svajonė netrukus ši idėja virto bendru kelių aviacijos entuziastų projektu.

„Tokioje vietoje projektas, žinoma, privalėjo būti susietas su aviacija – moderniausių technologijų, tikslumo, efektyvumo ir inovacijų sritimi, kur netoleruojamos klaidos ir netikslumai. Taip gimė „Aeronamai“ su savo idėja, architektūra, sprendiniais ir vieta. Kadangi tokį projektą ypač sunku sukurti, ne ką lengviau pastatyti, sunku valdyti terminus, kaštus ir galutinę kainą, nuspręsta jį paversti „Citus“ NT laboratorija ir demonstraciniu projektu, o besidomintiems – įmonės pavyzdiniu projektu, atspindinčiu strategiją, verslo filosofiją ir vertybes“, – sakė „Citus“ vadovas.

Architektas Rytis Kaminskas pastatui suprojektavo sudėtingą ir pasyviam namui „neparankią“ skaidytų tūrių ir skirtingų stogų architektūrą, parinko fasado medžiagas, primenančias lėktuvo fiuzeliažą.

Nepakartojamus vaizdus į aerodromą atveria pasyviems namams nebūdingi dideli langai, o stogus puošia galingos 16 kW saulės jėgainės modulių plokštės. Visi sprendiniai orientuoti į inovacijas, pažangias technologijas, tikslumą, ypač aukštą efektyvumą bei tvarumą.

„Klientai klausia, ar tikrai būtina piloto licencija. Atsakymas – taip, nes būsto pirkėjas įsigyja ir išskirtinę kaimynystę. Tiesa, licenciją išsilaikyti trokštantiems čia gyventi, galime padėti. Juokaujame, kad norint pasistatyti namą žemės ūkio paskirties sklype, reikalingas ūkininko pažymėjimas. Todėl Lietuvoje išaugo ūkininkų skaičius. Galbūt Lietuvoje dėl „Aeronamų“ padaugės ir pilotų skaičius – lygiai vienu“, – juokauja M. Vanagas.

„Aeronamai“ yra pirmasis Lietuvoje energiškai nepriklausomas būstas, visą elektros energiją pasigaminantis pats, jis – ir pirmasis bei kol kas vienintelis Lietuvoje gyvenamasis pastatas, sertifikuotas Vokietijos „Passivhaus“ instituto bei A++ energinio efektyvumo klasės sertifikatais.

 

Skaičiai ir faktai

Vienintelis demonstracinis inovacijų projektas Baltijos šalyse, vienas energiškai efektyviausių pastatų Lietuvoje ir regione – vienintelis būstas, turintis A++ ir „Passivhaus“ sertifikatus;

Pats apsirūpinantis visa reikiama elektros energija – iš saulės jėgainės generuojamos energijos, beveik nepatiriantis šilumos nuostolių, aprūpintas ypač efektyviais šildymo ir vėsinimo bei vėdinimo sprendiniais;

Pasyviam namui nebūdinga išraiškinga architektūra, Išskirtinė lokacija, su aviacija susijusi projekto idėja, architektūra ir įgyvendinimas;

Aplinkos ministerijos ir Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos 2017 m. pripažintas „Žaliausiu gyvenamuoju namu Lietuvoje“.

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: