-->
logo

15min.lt: CITUS keičia Kauno Žaliakalnį

(2024-05-06)

Kauno Žaliakalnis pasikeis: parodė, kaip

 

Prestižiniame Žaliakalnio rajono projekte „Radio City by CITUS“ pradedamas antrasis etapas – pradėta priešprojektinių pasiūlymų viešinimo procedūra., rašoma „Citus“ pranešime spaudai.

Šiuo etapu prieš ketverius metus pradėta buvusios radijo gamyklos „Banga“ konversija apims antrąjį, dviejų korpusų komplekso pastatą. Projekto II etapo plėtotojas, investicijų valdymo bendrovė „Demus Asset Management“ (buvusi „Victory Funds“) į projektą numato investuoti apie 18,5 mln. Eur.

„Mums tai labai svarbi žinia, nes antrasis etapas žymės viso projekto vizijos įgyvendinimą. Žaliakalnis – ypatingo charakterio, kaunietiškos dvasios vieta, kuriai „Radio City by CITUS“ įpūtė naujos gyvybės. Pradedant tokio dydžio ir sudėtingumo konversijos etapą, buvo nerimo, tačiau projektas pasiteisino, sulaukė klientų susidomėjimo ir pasitikėjimo, o užbaigtas jis, neabejotinai, taps vienu iš rajono ir viso miesto simbolių. Visas buvusio radijo fabriko kompleksas įgaus naują veidą, o užbaigtame projekte turto vertė augs sparčiau“, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Pastato korpusui, esančiam palei Žemaičių g. suteiktas „Minijos“ vardas, o korpusas priešais vieną žinomiausių Kauno miesto simbolių – Prisikėlimo bažnyčią – gavo „Dainos“ pavadinimą. 14,2 tūkst. kvadratinių metrų ploto administracinės, viešbučių ir poilsio paskirčių patalpose numatoma įrengti apie 250 loftų ir erdvių verslui.

Loftų plotas svyruos nuo 20 iki 100 kv. m, kai kuriuose bus galimybė įsirengti antresoles. Projekto gyventojų ir darbuotojų patogumui numatyta įrengti liftus, vaizdo stebėjimo kameras. Loftus bus galima jungti iki pageidaujamo dydžio, juose bus įrengtas grindinis šildymas.

Projekte darbus planuojama pradėti šių metų IV ketvirtį, gavus statybų leidimą ir baigti 2027 m. I ketv. „Radio City by CITUS“ II etapo pardavimai taip pat prasidės su statybų pradžia.

Pirmasis etapas apėmė „Nidos“ ir „Bangos“ korpusų, išsidėsčiusių palei Astronomijos g. bei Savanorių pr. atnaujinimą. Daugiau nei 8 tūkst. kv. m plote buvo įrengti 184 loftai ir 42 komercinės patalpos, kurių dauguma jau – parduotos. Šiuo metu teliko vienintelis laisvas loftas ir 4 komercinės patalpos.

„Projektas, dėl rajono augimo ir plėtros perspektyvų auginamos vertės, tapo labai patraukliu investuotojams. Beveik du trečdaliai pirkėjų loftus įsigijo investicijai. Kaunas – jaunas, dažnai studentišku vadinamas miestas, todėl tokioje vietoje esantis turtas nuomai ir patraukli investicinė grąža motyvuoja investuoti. Skaičiuojame, kad „Radio City by CITUS“ įsigytas turtas generuoja apie 8–10 proc. metinę grąžą ir turime klientų, kurie įsigijo ne vieną, o daugiau – net iki 10 loftų“, – kalba „Citus“ vadovas.

Pirmajame etape jau veikia klinika, spaustuvė, įvairios parduotuvės, stomatologijos klinika, grožio paslaugų vietos, kūrybos terapijos namai, dailės studija.

Taip pat visiems naujiesiems projekto šeimininkams priklauso stogo terasa, kuri bus papildyta antruoju etapu: „Minijos“ ir „Dainos“ pastatų stogas taip pat bus atnaujintas ir įveiklintas – įrengtos poilsio bei laisvalaikio zonos, pratęstas apžvalgos takas su vaizdu į puikią Kauno Žaliakalnio panoramą, atsiveriančią vienoje aukščiausių miesto vietų.

Vykdant buvusio Kauno radijo fabriko konversiją ir jam tampant „Radio City by CITUS“, tęsiamas pirmuoju etapu pradėtas darbas. Bus išlaikyta didžioji dalis pastato sienų ir perdangų konstrukcijų, jos bus suremontuotos ir sustiprintos, išsaugotos charakteringos architektūrinės detalės – laiptinės (vadovaujantis priešgaisrinės saugos reikalavimais, II etape bus įrengta nauja, papildoma laiptinė), liftų šachtos ir kita, o skirtingais fasadais sukurtas naujas pastato charakteris.

Antruoju etapu bus visiškai atnaujintas antrasis buvusios gamyklos pastatas: apšiltinti ir naujai įrengti fasadai bei stogas su terasomis, įrengtos naujos grindų konstrukcijos, vidinės pertvaros, liftai, pakeistos visos inžinerinės sistemos – vandentiekio, šildymo, elektros, gaisrinės signalizacijos, nuotekų, vėdinimo, individualios apskaitos. Dėl šių sprendinių pastatas pasieks B energinio efektyvumo klasę.

Kieme bus sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė (numatoma įrengti 152 vietas), įrengtas apželdinimas. Projektuojama ir požeminė 87 vietų automobilių saugojimo aikštelė. Taip pat bus baigta naujos, visą projektą aptarnaujančios elektros transformatorių pastotės statyba.

 

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/nt-ir-interjeras/kauno-zaliakalnis-pasikeis-parode-kaip-971-2236500.

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: