-->
logo

Lrt.lt: Rugpjūtį krito būsto kaina

(2022-09-01)

Rugpjūtį Vilniuje mažėjo vidutinė būsto kaina

 

Vidutinė Vilniuje pasiūloje esančių naujų butų kaina rugpjūtį, lyginant su liepa, mažėjo 65 eurais – iki 3226 Eur/m2, išankstinius duomenis skelbia nekilnojamojo turto (NT) projektų valdymo bendrovė CITUS.

„Beveik 2 proc. siekianti kainų korekcija nerodo tendencijos ir gali būti vienkartinis, trumpalaikis pasikeitimas dėl pasiūlos struktūros pasikeitimo, tačiau tai signalizuoja ir gerą žinią – kainų stabilizaciją“, – rašoma bendrovės pranešime.

CITUS duomenimis, Kaune pasiūloje esančių butų kainos kilo 1,12 proc. – iki 2248 Eur/m2 (liepos pabaigoje siekė 2223 Eur/m2).

Tuo metu kotedžų kaina rugpjūtį abiejuose didžiuosiuose miestuose buvo labai panaši: sostinėje ji siekė 1 689 Eur/m2, o Kaune – 1 788 Eur/m2.

„Paskutinis vasaros mėnuo didelių staigmenų neatnešė – paklausa nežymiai sumažėjo ir dėl vangios pirminės NT rinkos kainos buvo stabilios. Liepą Kaune taip pat stebėjome kainų korekciją, tačiau rugpjūtį kreivė vėl pradėjo kilti aukštyn, nors ir nežymiai. Trumpuoju periodu kainų pokyčių gali būti atskiruose segmentuose ir projektuose, ypač plėtotojų, turinčių silpnesnį finansinį pagrindą, todėl skubančių parduoti. Visgi, kol kas dar nėra susiformavę pakankamai prielaidų tapti tvaria tendencija”, – cituojamas CITUS investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis.

CITUS pranešime taip pat skelbiama, kad Vilniuje rugpjūtį rezervuoti 159 nauji butai ir kotedžai, o tai didesnis skaičius nei ankstesniais vasaros mėnesiais. Kartu pabrėžiama, jog rugsėjį rinka gali suaktyvėti.

„Pasiūloje būstų liko 3783 turtiniai vienetai: 3215 butai ir 568 kotedžai. Didžiausią pasirinkimą turi vidutinės klasės pirkėjai (2060 butai ir kotedžai); ekonominėje klasėje parduodami 1422 būstai, prestižinėje – 128, liukso – 173“, – sostinės būsto pasiūlą komentuoja bendrovė.

Kaune rugpjūtį parduoti 56 būstai, rinką papildė 12 naujų būstų ir iš viso pasiūlą sudarė 1232 NT objektai. CITUS analitikų teigimu, naujo būsto pardavimo apimtys pastarąjį mėnesį išliko panašiame lygyje kaip ir anksčiau.

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1770818/rugpjuti-vilniuje-mazejo-vidutine-busto-kaina 

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: