logo

Mindaugas Vanagas ir jo pirmos lenktynės

(2021-06-01)

Aurum 1006 km lenktynėse „CITUS Racing“ startuos su lenktynių krikšto neturėjusiu pilotu

 

Liepos 14-17 dienomis Palangoje įvyks bene populiariausias automobilių sporto renginys Lietuvoje – „Aurum 1006 km“ lenktynės. Šiemet čia vėl startuos „CITUS Racing“ ekipa, kuri varžysis dyzelinių automobilių klasėje. Trys ekipos vairuotojai – Mindaugas Vanagas, Klaudas Bučinskas bei Remigijus Devainis sės prie „Volkswagen Golf“ vairo.

Iki lenktynių Palangoje likus kiek mažiau nei dviem mėnesiams komanda tęsia treniruočių ciklą. Ekipa išvyko į Estijoje, Parnu mieste esančią „AudruRing“ trasą, kur ekipos lenktynininkai turėjo progą koviniu režimu dar sykį išbandyti jų ginklu Palangoje tapsiantį „Volkswagen Golf“. 

Ir jeigu komandos nariams Remigijui Devainiui bei Klaudui Bučinskui tiek šis automobilis, tiek žiedinės lenktynės yra gerai pažįstami dalykai, tai naujasis komandos narys Mindaugas Vanagas per mažiau nei du mėnesius turės įsukti dar ne vieną šimtą sportinių kilometrų. Kaip teigia pats pilotas, lenktynės jį žavi seniai, tačiau prie sportinio automobilio vairo tokio kalibro renginyje jam sėdėti dar nėra tekę.

„Man autosportas nėra svetimas dalykas, bet tuo pačiu nėra ir labai artimas. Pats niekada nelenktyniavau, neskaitant pasivažinėjimų pramoginiais kartingais ar ralio Budapeštas-Bamakas. O prieš porą metų susipažinome su Klaudu ir Remigijumi, kai „Citus“ ėmė bendradarbiauti su komanda lenktynėse. Tąkart mane labai sužavėjo Klaudo ir Remigijaus užsidegimas ir negalėjau atmesti jų pasiūlymo užimti laisvą vairuotojo vietą. Esu iš visai kitos srities – kuriame būsto projektus Vilniuje bei Kaune. Tačiau net pats mūsų pavadinimas susijęs su greičiu - greitis yra ir viena iš mūsų vertybių.

Automobiliai, adrenalinas ir greitis visuomet mane traukė ir galvojau, kad kažkada reikia save išbandyti kažkurioje disciplinoje. Dalyvauti lenktynėse Palangoje Klaudas man siūlė dar prieš porą metų, bet tuomet atsisakiau. Galvojau, kad dar kiek anksti, bet šiemet nusprendžiau sutikti. Kada jeigu ne dabar?

Parnu trasoje man tai buvo trečiasis kartas prie šio automobilio vairo. Treniruotė buvo tikrai vertinga. Pačioje pradžioje buvo kiek sunku, kol susipažinau su trasa ir atsiminiau posūkius, bet vėliau pradėjau šlifuoti trajektorijas ir vis greitėjau. Progresavimas labai motyvuoja. Galiu pagirti Estijos trasą. Tikrai aukštos kokybės organizavimas, gera danga, saugi trasa“, - sakė naujasis komandos narys Mindaugas Vanagas.

Naujojo komandos nario progresą įvertino ir ekipos senbuviai – Klaudas Bučinskas ir Remigijus Devainis. Anot jų, naujam ekipos nariui dar reikia šiek tiek treniruočių ir sportinių kilometrų, tačiau Mindaugo Vanago demonstruojamas tempas kolegas džiugina.

„Esam patenkinti Mindaugo rezultatais ir noru tobulėti. Matosi, kad žmogus užsidegęs ir tikrai nori su kiekvienu ratu vis greitėti. Jis greitai progresuoja, klauso mūsų patarimų ir sėkmingai atkartoja juos trasoje. Iki Palangos lenktynių dar planuojame treniruotes, todėl tikimės būti geriausios formos ir konkuruoti dėl aukščiausių pozicijų dyzelinių automobilių klasėje“, - sakė Klaudas Bučinskas.

Šiemet „Aurum 1006 km” lenktynėse „CITUS Racing“ komanda startuos 23-uoju numeriu. 2019-ais metais komanda triumfavo dyzelinių automobilių klasėje iškovodama pirmąją vietą, o absoliučioje rikiuotėje tuomet įsitvirtino 14-oje vietoje.

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: