logo

Mindaugas Vanagas - ISM mecenatas

(2019-06-18)

Gabiausiųjų nepasiturinčių studijoms ISM bendruomenė surinko tūkstančius eurų

 

Jau aštuntus metus iš eilės ISM Vadybos ir ekonomikos universitete organizuojamas Vadovų bendruomenės paramos vakaras, skirtas talentingiems, bet su finansiniais sunkumais susiduriantiems studentams paremti. Šiemet ISM vadovų bendruomenės nariai socialinėms stipendijoms surinko net 33 tūkst. eurų. Surinkta suma pakeis dar dviejų gabių jaunuolių gyvenimus.

Ši iniciatyva, atverianti kelią gabiausiems studentams iš nepasiturinčių šeimų ISM mokytis nemokamai, paremta filantropijos tradicijų universitete vystymu ir bendruomenės narių įsitraukimu, kurie dalyvauja paramos vakaro organizavime bei aktyviai aukoja gabiausiųjų studijoms. Per aštuonerius metus socialinėms stipendijoms reikalingą sumą surinkti padėjo daugiau nei tūkstantis ISM alumnų. 

 

Pirmą kartą – aukcionas ir Lietuvoje, ir užsienyje

ISM Vadovų bendruomenės paramos vakaras visuomet prasideda paneline diskusija ir baigiasi aukcionu, kurio metu ir yra surenkama socialinėms stipendijoms reikalinga suma. Pirmojoje dalyje šiemet kalbėta apie bendruomenės svarbą, susitelkimą, vienybės jėgą, įgyvendinant socialinius, žmonių gyvenimus keičiančius projektus, o antrojoje varžytasi dėl įspūdingų, paramos vakaro mecenatų suaukotų prizų – pažintinio skrydžio sraigtasparniu, „Porsche“ vairavimo akademijos, kelionės į Meksiką dviem asmenims ir t.t. Pastarasis buvo nupirktas už daugiau nei 10 tūkst. eurų, o prie socialinių stipendijų sumos prisidėti norintys, tačiau už Lietuvos ribų tuo metu buvę ISM bendruomenės nariai, aukcione dalyvavo net iš užsienio.

„ISM Vadovų bendruomenės nariai patys organizuoja renginį, ieško ir jiems dovanoja prizus, aukoja lėšas socialinėms stipendijoms. Bendruomenė nori prisidėti prie šio gero tikslo. Ji mato prasmę. Jau vien tai, kad pagrindinis prizas buvo parduotas už daugiau nei 10 tūkstančių eurų sako labai daug. Socialinėms stipendijoms skirtas paramos renginys sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Šiemet pirmą kartą aukcione buvo galima dalyvauti internetu. Tokia galimybė suorganizuota siekiant sudaryti sąlygas renginyje dalyvauti tuo metu užsienyje buvusiems bendruomenės nariams. Tad prie gero tikslo prisidėta net dalyviams būnant Vokietijoje ir Naujojoje Zelandijoje”, – sako ISM Fondo direktorė Aneta Šlekytė-Kaminienė.

 

Stipendijų gavėjai – daug išgyvenę, tačiau stiprūs jaunuoliai

ISM Fondo direktorė sako, kad stengtis ir visas jėgas atiduoti veiklai ją skatina išskirtinės  jaunuolių asmenybės, kurioms Vadovų bendruomenės paramos vakaro metu renkamos lėšos, jų pastangos susikurti šviesią ateitį, noras įgyti geriausią išsilavinimą. Kaip sako Aneta Šlekytė-Kaminienė, socialinėms stipendijoms surinkti pinigai – pirmas žingsnis jų išsvajoto gyvenimo link.

„Jaunuolių, kuriems renkame pinigus, gyvenimo istorijos dažnai būna labai skaudžios. Tuo pačiu jų asmenybių branda, tvirtumas, ryžtas ir energija pažinti, siekti aukščiausių bei geriausių rezultatų įvairiose veiklose: ar ji būtų akademinė, ar socialinė, priverčia aiktelėti iš nuostabos. Šie jaunieji talentai – savo pavyzdžiu yra įkvėpimas visai ISM akademinei bendruomenei. Taigi, džiaugiuosi, kad ISM Fondo vykdomoje veikloje gimsta unikalūs projektai, suteikiantys iš socialiai remtinų šeimų kilusiems gabiems jaunuoliams išskirtines galimybes siekti ambicingų tikslų tiek jų profesiniuose keliuose, tiek apskritai pozityvių pokyčių jų asmeniniame gyvenime. Šiame renginyje dalyvavę ISM socialines stipendijas gaunantys studentai būna sužavėti Vadovų bendruomenės aistra dalintis, noru prisidėti prie tokių socialinių iniciatyvų, kad kuo daugiau tokių kaip jie galėtų didžiuotis studijomis viename geriausių Lietuvos universitetų“, – sako ISM Fondo direktorė Aneta Šlekytė-Kaminienė.

 

Socialinės stipendijos – žingsnis išsvajotos ateities link

Viena iš ISM socialinės stipendijos gavėjų – Tarptautinio verslo ir komunikacijos pirmojo kurso studentė Patricija Aurylaitė. Anksti netekusi mamos jauna mergina susidūrė su sudėtingais išbandymais: gyveno Jaunimo namuose ir „SOS vaikų kaime“. Taigi studijas ISM universitete ji vertina kaip galimybę kurti naują, teigiamų patirčių kupiną gyvenimo etapą.

„Visur, kur augau, manęs klausdavo, kodėl turiu tokį didelį norą mokytis. Poreikį įgyti žinias vertinu natūraliai – noriu kuo geriau pažinti pasaulį ir kuo daugiau išmokti. Labai gerai suprantu, kad geras išsilavinimas man padės susikurti šviesią ateitį, kurios dėl šeimoje susiklosčiusių aplinkybių man neužtikrins niekas kitas“, – mintimis dalijasi Patricija.  

Pirmakursės smalsumą bei aktyvumą atskleidžia ir jos užklasinės veiklos – Patricija dalyvauja tarptautiniame projekte, kurio nariai siekia padėti tėvų neturintiems ar iš socialiai remtinų šeimų kilusiems jaunuoliams integruotis visuomenėje sulaukus pilnametystės. Praeityje pati su tokiais sunkumais susidūrusi mergina šiandien aktyviai teikia pagalbą kitiems. 

„Labai gerai žinau, koks nepasitikėjimas ir neviltis gali apimti savarankiško gyvenimo link žengiančius be tėvų ar globos namuose augusius vaikus. Pati įveikiau šį kelią, todėl savo pareiga ir misija laikau viltį suteikti panašaus likimo jaunimui. Labai svarbu skleisti žinią apie tokias organizacijas, kaip ISM Fondas, kurios gali padėti su įvairiais sunkumais susiduriantiems žmonėms“, – sako Patricija, pridurdama, kad ISM Fondo socialinę stipendiją gavę jaunuoliai savaime išsilavinimo neįgyja, tačiau būtent sukurtos sąlygos atveria kelią siekti aukštojo mokslo, nesijaudinant dėl ribotų finansų. 

 

Šiandienos darbai keičia rytojų

Prie galimybės gabiam, tačiau su finansiniais sunkumais susiduriančiam jaunimui siekti mokslo prisidėjo ir informacinių technologijų paslaugų tiekėjos „Baltnetos komunikacijos” generalinis direktorius Modestas Ancius. Vadovų bendruomenės paramos vakaro svečias sako, kad tapdami tokių svarbių iniciatyvų dalimi šiandien, kuriame rytojaus ateitį. 

„Galvoti, kad visiems duota po lygiai, visi turi vienodas sąlygas kažką pasiekti gyvenime, bendruomeniškumas neegzistuoja, o trumpalaikiai tikslai yra esmė – patogiau. Deja, visa tai yra mitas. Mūsų įdėtas indėlis šiandien – rytojaus ateitis”, – sako M. Ancius.

Pasak renginio mecenato, paramos vakaro metu surinktos lėšos pakeis dviejų gabių jaunuolių gyvenimus, o jie, atėjus laikui – taps svarbių pokyčių mūsų valstybėje dalimi.

„Verslui įsitraukimą į filantropijos veiklą sunku išmatuoti emocija, momentiniu pasitenkinimu ar finansine grąža. Prasmė atsiranda žiūrint plačiau, matant daugiau, nei tik pelno ir nuostolio ataskaitos eilutes. Kuo daugiau talentų galės įgyti kokybišką aukštąjį mokslą, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje jie sėkmingai įsilies į darbo rinką, kurs verslus, taps klientais, partneriais ir patys prisidės prie socialinių iniciatyvų.  Prasidės sniego gniūžtės efektas. Procesas bus lėtas, bet vyks užtikrintai”, – sako M. Ancius.

Prie ISM Vadovų bendruomenės paramos renginio prisidėjo ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Citus“ įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Vanagas, kurio nuomone, jaunųjų talentų pasiekimai ir žinios kurs ateities Lietuvos paveikslą. 

„Esu baigęs ISM bakalaurą, studijavau Vadovų magistrantūroje, todėl man ISM – pažįstamas ir artimas. Šiame universitete studijuoja veržlūs, perspektyvūs, ambicingi žmonės. Jų prireiks ateities Lietuvai, todėl man ir asmeniškai, ir kaip „Citus“ vadovui svarbu prisidėti prie tokios iniciatyvos. Renginio tikslas – pinigus skirti jauniems, talentingiems, bet neturintiems pakankamų finansinių išteklių jaunuoliams –  labai prasmingas. Manau, kad iIšsilavinimas, požiūrio platumas, teorinės, bei praktinės žinios yra sėkmingo gyvenimo pagrindas,. Todėl norėjosi bent kažkiek prisidėti prie talentų ugdymo“, – sako „Citus“ vadovas M. Vanagas.

ISM Vadovų bendruomenės paramos renginio mecenatas taip pat pažymi, kad verslas gali smarkiai prisidėti prie jaunųjų talentų kūrimo Lietuvoje, nes tam jis turi visus reikiamus įrankius bei galimybes.

„Verslas valdo resursus, gali ir privalo remti visuomenei vertę kuriančias sritis. Omenyje turiu ne tik finansus, bet ir kitus išteklius: žinias, mentorystę, patirtį. O talentų ugdymas yra bene pati pelningiausia ir tvariausia investicija. Taip kuriame ir tradicijas, nes tikiu, kad užaugę ir savo tikslų pasiekę talentai patys palaikys naujas filantropijos iniciatyvas“, – sako „Citus“ vadovas, ISM mecenatas M. Vanagas.

Sudominome?

Apie tai kalbame ir čia: